Velkommen
Information for alle medlemmer
Der optages løbende nye elever på alle hold, er du i tvivl om hvilket hold du skal starte på så kik forbi så finder vi det rette hold til dig
HUSK I HAR 14 DAGES GRATIS PRØVE TRÆNING
Man møder bare op på, det hold som passer til en
Læs mere her om hvordan du bliver medlem
Træningstider for nye elever
Fra 5 - 8 år Mandag og Onsdag kl. 17.00 - 17.45 (Hal 2)
Fra 9 - 14 år Mandag og Onsdag kl. 16.45 - 18.00 (Hal 1)
Fra 15 år Mandag og Onsdag 18.15 - 19.45 (Hal 1)
Seneste nyheder
Risskov deltager i dag ved Tommerup cup, med 9 deltagere i kamp og teknik.
De fleste af Risskov udøvere skal på banen i løbet af eftermiddagen. Tommerup stævnet må siges at være blevet et af de helt store i Danmark, i år er der hele 441 deltagere, og et sats stævne til VM udtagelse.
Resultater vil blive tilføjet i løbet af dagen.
Kamp:
Amine Derai guld
Mansouria Derai guld
Emil Silkjær Bregnballe guld
Kaisa Axelsen Guld
Magnus Møller Sølv
Poomse
Katinka Boye Liisberg Guld
Maria Flø Bitsch Guld
Eva Høgh Guld
Thomas Lynge Hansen Bronze
Eva
De fleste af Risskov udøvere skal på banen i løbet af eftermiddagen. Tommerup stævnet må siges at være blevet et af de helt store i Danmark, i år er der hele 441 deltagere, og et sats stævne til VM udtagelse.
Resultater vil blive tilføjet i løbet af dagen.
Kamp:
Amine Derai guld
Mansouria Derai guld
Emil Silkjær Bregnballe guld
Kaisa Axelsen Guld
Magnus Møller Sølv
Poomse
Katinka Boye Liisberg Guld
Maria Flø Bitsch Guld
Eva Høgh Guld
Thomas Lynge Hansen Bronze
Eva
Spanish Open i Teknik
Eva Høgh vandt i torsdag bronze i Freestyle ved Spanish Open, Thomas Lynge kom i semifinalen, men gik desværre ikke vider til finalen
Spanish Open er en del af kvalifikation til VM i Hong Kong til december
Næste stævne for de 2 er Tommerup Cup om 1 uge
Jakob Al-hamdani var med som Coach for de 2 unge udøvere
Eva Høgh vandt i torsdag bronze i Freestyle ved Spanish Open, Thomas Lynge kom i semifinalen, men gik desværre ikke vider til finalen
Spanish Open er en del af kvalifikation til VM i Hong Kong til december
Næste stævne for de 2 er Tommerup Cup om 1 uge
Jakob Al-hamdani var med som Coach for de 2 unge udøvere
børnetræning er aflyst onsdag 27. marts og mandag 1. april
Så er kampholdet færdig for i dag søndag
Magnus Møller Guld
Lukas Kaastrup guld
Lærker Bojer Guld
Amine Derai Sølv
Emil Bregnballe Sølv
Alle kæmpet rigtigt flot, og fik vist flot taekwondo
Nu har vi 10 timer hjem i bil - men først lige forbi Mac D og have en is 😃🇩🇰🇩🇰🇩🇰🇩🇰🇩🇰
Magnus Møller Guld
Lukas Kaastrup guld
Lærker Bojer Guld
Amine Derai Sølv
Emil Bregnballe Sølv
Alle kæmpet rigtigt flot, og fik vist flot taekwondo
Nu har vi 10 timer hjem i bil - men først lige forbi Mac D og have en is 😃🇩🇰🇩🇰🇩🇰🇩🇰🇩🇰